Darmowa dostawa od 199zł

Zasłony na taśmie

Zasłony na taśmie cenione są ze względu na swoje walory użytkowe i estetyczne. Doszyta do zasłon taśma marszcząca jest bardzo pomocna, ponieważ stwarza możliwość wygodnego wieszania materiału na klasycznych żabkach. Jest niezbędna do zamontowania zasłon przy użyciu agrafek lub haczyków. Taśma doszyta do zasłony usztywnia materiał, a dodatkowo znacznie ułatwia jego zmarszczenie. Najczęściej stosowane do zasłon są szerokie taśmy smok i ołówek, które układają materiał w stosunku 2:1. Zasłony na taśmie tunelowej umożliwiają nasunięcie na rurkę lub inny drążek karnisza.

Zasłony na żabki

Najczęściej stosowana metoda wieszania osłon okiennych to bez wątpienia zasłony na żabki. Takie rozwiązanie ma wiele zalet, jak choćby to, że materiał, do którego doszyta jest taśma nie wymaga kłopotliwego układania ręcznego. Wystarczy wygodnie upiąć wcześniej zmarszczoną taśmę przy pomocy żabek. Wieszając zasłony na żabki oszczędzasz czas, a sama taśma stylowo stroi materiał i jest w górnej części zasłony jej nieocenionym, estetycznym wykończeniem.

Zasłony z taśmą marszczącą

Zasłony nie tylko pomagają w sterowaniu nasłonecznieniem w pomieszczeniu, ale równocześnie są niezastąpioną dekoracją każdego wnętrza. Stosując odpowiednie taśmy marszczące możemy znacząco zwiększyć efekt idealnie prezentującej się tkaniny. Zastosowanie taśmy ołówkowej sprawia, że zasłony z weluru uszyte z miłego w dotyku, lejącego materiału, świetnie się układają. Jeśli tkanina jest sztywniejsza, z pomocą przyjdzie nam taśma tworząca jedną lub dwie zakładki. Zasłony z taśmą układającą kontrafałdy pomagają osiągnąć efekt plisowania. Taśma do firan kontrafałda pomaga w tworzeniu się regularnych, efektownych fałd, które powstają w równych odstępach. Zasłony z taśmą marszczącą są łatwe w zawieszeniu zarówno za pomocą klasycznych żabek jak również haczyków.

Zasłony na taśmie tunelowej

Pięknie układające się zasłony na taśmie tunelowej są znakomitą dekoracją okna, a ono samo zwraca naszą uwagę w sposób szczególny. Jest źródłem naturalnego światła słonecznego, a jednocześnie łączy przestrzeń domową z otoczeniem zewnętrznym. Oprócz tego, że zasłony uszyte na taśmie tunelowej można dopasować na szerokość,  która będzie dla Ciebie odpowiednia (wystarczy zmarszczyć taśmę tunelową mniej lub bardziej), dodatkowo można je zawiesić bezpośrednio na rurce karnisza. Taśma posiada żyłki, przez które przekłada się drążek. Zasłony z taśmą tworzącą tunel szyjemy z tkanin różniących się kolorystyką, grubością oraz gatunkiem. Taśma tunelowa może być doszyta do grubych tkanin welurowych, naturalnych, blackout oraz dimout. Jest uniwersalna i wygodna w stosowaniu, dzięki czemu można ją użyć do ozdobienia okien o różnych szerokościach.